515 2117, info@luckylaika.com

Blogi

Kolm lillega seotud saatust

Must-valgete muinasjuttude sari täieneb taas. Vahvate kangelaste ja kaunite printsesside kõrvale astuvad nüüd kolm lihtsat tütarlast, keda seob üks ühine joon. Kõigi nende elu on seotud lilledega. Lilledega, mis on nii kaunid, kuid mille igatsemine saab ihkajatele saatuslikuks.

Rapuntsel, kellel on imeliselt pikad juuksed ja kes saab oma nime ilmselt rapuntselkellukese järgi (Campanula rapunculus). Last oodates himustab tema ema nimelt seda taime süüa. Kuri nõid, kelle aias mahlakad rapuntslid kasvavad, nõuab aga vastutasuks nende eest last. Kohe kui tütarlaps sünnib, viib nõid ta endaga kaasa ja lukustab vangitorni.

Punamütsike on armas ja hea südamega tüdruk, kes armastab oma ema ja vanaema. Just vanaema kingitud punase mütsi järgi saabki ta endale hüüdnime – Punamütsike. Kord kui tema helde vanaema on haige, läheb Punamütsike talle toitu viima. Kuid kuri hunt meelitab ta teelt kõrvale, ahvatledes teda kaunite lilledega, mis eemal kasvavad.

 

Tulipunane lilleke on muinaslugu, mis räägib rikkast kaupmehest ja tema kolmest tütrest. Isa küsib enne kaugele reisile minekut, mida võiks ta tütardele kingiks kaasa tuua. Noorim tütar soovib tulipunast lillekest, millest kaunimat poleks terves maailmas. Õnnetuseks kuulub see lill võimsale koletisele, kes on nõus lille loovutama vaid siis, kui saab kaupmehe tütre enda juurde lossi elama.

 

Õnneks on kõik need muinasjutud õnneliku lõpuga :)


Kommentaarid:

Hetkel andmed puuduvad.

Kommenteeri


Kood
Uuenda kontrollkoodi

LSB OÜ    info@luckylaika.com     tel. 515 2117               Sõle 75-20, Tallinn, 10312