515 2117, info@luckylaika.com

Blogi

   Atom RSS
Kuvatakse postitused sildiga: Haapsalu (Loobu sildi valikust)

Ringiääres

02.05.2014 kus osta, Haapsalu, Ringiääres

Haapsalus on üks väga tore elustiili- ja sisustuspood "Ringiääres". Nimetuse on see saanud selle järgi, et pood asub kohe Haapsalu vanalinna keskpunktis - ringtee ääres, Ehte tänaval.

Ringiääres müüb alates sellest kevadest ka meie asju :) Seega on see ainus Haapsalu pood, kus meie asju leiab.

Poe omanikud on loonud väga laheda kontseptsiooni - kõik tooted on poes jaotatud värvide kaupa. See on ilus ning aitab kiiremini valida kingitust või kaupa oma kodu kaunistamiseks.

Ka Lucky Laika tooted on ilusasti paigutatud nii, et need on leidnud oma koha värvi järgi:

Kommenteeri

Haapsalu ja Uus-Maailm

08.09.2013 laat, Haapsalu, Valge daami aeg, Uue Maailma tänavafestival, elu on ilus

Suvi on kohe-kohe läbi. Hommikud ja õhtud on jahedamad, päikest vähem. Saatsime suve ära kahe väga laheda laadaga.

Esimest korda käisime Haapsalu Valge Daami Ajal. Minul millegipärast mingeid erilisi ootusi selle laada suhtes ei olnud. Kolmepäevasel laadal pole tavaliselt väga kerge olla - vaatamata positiivsetele emotsioonidele on see siiski väsitav ja kurnav. Haapsalus läks aga kõik kuidagi väga sujuvalt. Meie jaoks oli see pigem väike puhkus, kui töö. Nii et ma üllatusin, kui hästi oli kõik organiseeritud, kui tore rahvas oli laadal ning kui kena on ikka suvine Haapsalu.

Võib-olla ei käi ma Haapsalus piisavalt tihti, kuid mulle tundub, et just viimasel ajal on Haapsalusse lisaks Epp Maria galeriile tekkinud palju lahedaid kohti, mis mõjuvad kindlasti hästi turismile ja pakuvad elamusi ka kohalikule rahvale. Neid ilusaid kohti oli mitu, kuid enam jäi silma kohvik ja raamatupood "Haapsalu raamat". Väga ilus sisekujundus ja nutikalt lahendatud planeering, tõesti kihvt!

Kena oli ka pood "Ringiääres".

Linnaruumist avastasime Saue tänava, mis on täis imearmsaid vanaaegseid maju.

 

Mõned majad pole veel korda tehtud, kuid ikkagi on nad väga kaunid:

Mõned majad on renoveeritud ja need pakuvad silmale tõelist rõõmu:

Ja nii siis me nautisime seda kolme päeva Haapsalus. Nuusutasime lilli...

...sõime maailma parimat (päriselt ka) jäätist...

...vaatasime kuuteed...

...ja suhtlesime kõikide nende toredate inimestega, kes uudistasid ja ostsid meie tooteid ning jagasid meiega palju-palju häid emotsioone.

Võime öelda, et kõik maitsed olid paigas :)

...ja kui saame, siis tuleme kindlasti järgmine aasta ka. Aitäh Haapsalu!

Nädal aega hiljem oli ka teine selle suve lõppu tähistav ja jällegi väga armas üritus: Uue-Maailma tänavafestival. Juba eelmisel aastal mulle väga meeldis sellel üritusel, kuid siis oli ilm üsna kehv. Seekord aga vaatamata pessimistlikule ilmaennustusele oli väga soe ilm ja rahvast oli palju.

Uue-Maailma tänavafestival on täiesti omamoodi meeleoluga. Tundsime, et see on kuidagi meie festival ja et sealsed inimesed on meie inimesed :) Ma ei oskagi seda sõnadega kirjeldada, äkki pildid annavad meie emotsioone paremini edasi :)

Kommenteeri

Vanasõnade näitus Iloni Imedemaal

28.04.2013 näitus, Haapsalu, Iloni Imedemaa

Saime fantastilise võimaluse korraldada vanasõnade sarja näitust Haapsasul, Iloni Imedemaal. Näitus on üleval neli kuud, kuni suve lõpuni.

Iloni Imedemaa on praeguseks tegutsenud juba neli aastat. See lastele mõeldud muuseum ja meelelahutuskeskus sai alguse sellest, et tuntud illustraator Ilon Wikland soovis kinkida oma tööde originaale Eesti riigile. Tööde eksponeerimiseks oli vaja sobivat kohta ja nii saigi loodud Iloni Imedemaa.

Iga näitus on kindlasti meie jaoks oluline, kuid see on eriti tähtis, kuna Ilon on olnud Oliviale suureks eeskujuks. Nad on korra elus ka kohtunud ja Iloni poolt Oliviale antud soovitus joonistada iga päev on olnud inspireeriv.

Muuseumil oli näituse ülespanekuks vajalikud tarvikud ilusasti kättesaadavad ja mugavad, seega ei võtnud ülespanek kaua aega...

...ja saime majas ringi vaadata. Muuseumi külastamine algab vastuvõtulauast, kus külalislahke ja aktiivne administraator tutvustab keskuse võimalusi. Kohapeal saab osta ka Ilon Wiklandi piltidega postkaarte, raamatuid, mänguasju ja muid tooteid.

Ka meie postkaardid leidsid ilusasti oma koha Iloni postkaartide kõrval.

Näituse plakat ka juba kenasti üleval :)

Muuseumi kolmandal korrusel avastasime Karlssoni elukoha. Propelleriga mehike oli ise parajasti kodust ära ja sisse me ei pääsenud, kuid õnneks oli üks sein klaasist ja saime sisse piiluda :)

Keskuse kolmandal korrusel avastasime veel Pöialpoisi kodu. See on loomulikult imetilluke.

Piilusime korraks sisse.

Kolmas korrus on tegelikult päris suur ja seal saavad lapsed lisaks mängimisele ka meisterdada. Talvel täitub see koht piparkookide lõhnaga, kuna siin on ka ilus ja suur köök, kus maiustusi küpsetada.

Kogu maja on väga armas ja täis sümpaatseid ja maitsekaid elemente.

Suhtlesime kohapeal Maarjaga, kes töötab Iloni Imedemaal ja kellel parajasti on ka keskuse teisel korrusel näitus. Heljo Männi raamatule "Karupoega otsimas" loodud joonistused on armsad ja ilusasti joonistatud.

Järgmisel päeval oli näituse avamine. Alustuseks väike kõne ja õnnitluste vastuvõtt.

Ja hiljem saavad lapsed Oliviaga koos veidi meisterdada ja suhelda.

Ja lõpetuseks täname Ege Paju, kes võimaldas meil näituse korraldamise Iloni Imedemaal!

Kommenteeri

LSB OÜ    info@luckylaika.com     tel. 515 2117               Sõle 75-20, Tallinn, 10312