515 2117, info@luckylaika.com

Blogi

   Atom RSS
Kuvatakse postitused sildiga: vanasõnad (Loobu sildi valikust)

Julgete päralt on maailm

08.01.2015 uus toode, vanasõnad

Juhhei, uus pilt vanasõnade sarjast sai valmis! Peeter on vapper lendur ja vanasõnaks "Julgete päralt on maailm".

Lühidalt ka sellest, miks me valisime sellise vanasõna ja ameti Peetrile, kes oli üks meie Camorka fotokonkursi võitjatest. See koer jõudis tema uue perenaise Annika juurde mõned aastad tagasi, kui Peeter leiti maantee äärest mahajäetuna. Annika nägi, et Peetril oli raske minevik ja tema südametunnistus ei lubanud viia koera varjupaika. Hoopis parem idee oli võtta ta koju, kus juba olid kaks sõbralikku labradori :) 

Läks aega, aga tasapisi sai Peeter oma hirmudest üle ja mõne aja pärast avanes tema väike, kuid vapper süda. Seepärast tunduski, et Peeter võiks olla lendur. Ehk tegelane, kes on julge ja vaatab kindlameelselt tulevikku.

Julgete päralt on maailm. Julged, kes saavad üle oma muredest. Ja julged, kes viitsivad ja tahavad aidata teisi.

Kommentaarid (9292)

Koera konkursi võitjad selgunud

28.09.2014 konkurss, camorka, vanasõnad

Korraldasime Camorkas koera portreefoto konkursi ja nüüd on võitjad selgunud. Paar sõna Camorkast ka: see on fotokonkursside keskkond, kus igaüks võib korraldada konkursi. 

Meie soov oli, et inimesed paneks üles pilte oma koertest ja meie poolt valitud võitja saab endale väga erilise auhinna - Olivia joonistab sellest koerast meie vanasõnade sarja uue pildi. Päris lahe, mis? :) Lisaks oli auhind (ehete komplekt) enim hääli saanud koeraomanikule ning loosikorras andsime kolm komplekti postkaarte. 

Me Oliviaga oleme parajad koerahullud ja kui nägime kõiki neid armsaid koerapilte, siis loomulikult oli meeletult raske valida võitja. Meil kujunesid välja mõned lemmikud ja murdsime pead, kuidas me siis nüüd saame nendest vaid ühe valida. See oli võimatu. Nii me ostustasimegi, et võitjaid saab olema rohkem. Valisime veel neli koeraomanikku, kes said postkaartide komplektid ja kaks koeraomanikku saab ka oma koerast Olivia joonistatud pildi! Nii et lähikuudel tuleb meil juurde vanasõnade sarja kolm uut koera pilti! Juhhei!!!

Enim sai hääli Mari-Liisi koer Joffe. Väga numpsi koer, teenis ausalt välja oma hääled ;) Mari-Liis saab auhinnaks Lucky Laika ehteid.

Loosi tahtel läksid postkaartide komplektid Elvisele, Tiiule ja Tuulile.

Peaauhinna - pildi koerast lõuendil - võitis Katre, kelle mops nimega Belladonna vallutas silmapilkselt meie südamed. Vaadake ainult seda putukat! :) Kuidas saab teda mitte armastada?

Nagu juba sai öeldud, otsustasime anda ära ka lisaauhindu. Postkaartide komplektide omanikeks saavad Grete-Lisett, Keily, Liisi ja Kristina. Nende koerad meeldisid meile väga! Tõeliselt iludused!

Vanasõnade sarja pildile saab ka Jooram. Me ei tea, kuidas Joonas sai oma koera nii lahedasse poosi või äkki see on Joorami igapäevane viis nii istuda, aga igatahes on see äärmiselt kihvt. Olivia ütles, et selle pildi peab ta kindlasti joonistama, kuna see on juba valmis pilt :)

Pildi oma koerast saab ka Annika. Peetri armas silmvaade puges meile hinge ja nii me ta oma pildile valisimegi. Peaaegu kohe kui koerapildid hakkasid laekuma, otsustasime, et tahame valida nii ühe segaverelise kui ka ühe tõukoera (meil endal on ka segavereline kuts). Siis me veel ei teadnud, et tuleb pilt Jooramist, kes on lihtsalt juba nii lahedas poosis, et teda lihtsalt peab pildil kujutama. Nii et olgu kaks tõukoera ja üks segavereline!

Tänud Camorkale ja kõikidele inimestele, kes osalesid konkursil. Teil kõikidel on nii ilusad ja armsad neljajalgsed sõbrad. Aitäh, et saatsite oma lemmikloomade pilte ja vabandage, et igaühte nendest ei saa meie vanasõnade sarja pildile joonistada. Uskuge, me tõesti tahaks seda! :)

Kommentaarid (41)

Sõna vägi on suurem kui sõjavägi

20.08.2014 uus toode, vanasõnad

Täna on 20. august ja just valmis meie „Vanasõnade“ sarja 20. pilt, mis kannab pealkirja „Sõna vägi on suurem kui sõjavägi“. Nii loom kui vanasõna on mitmeti sümboolsed. Lõvi peetakse loomade kuningaks ja just seetõttu on ta meie meelest igati sobiv tegelane sarja ümmarguse numbriga pildile. Klapib ka see, et praegu kestab veel Lõvi sodiaagimärgi aeg Nii et tervitus kõikidele Lõvidele!

Kommentaarid (706)

Kuidas Olivia hiirleemurit joonistas

21.03.2014 tootearendus, vanasõnad

Paar päeva tagasi sai meil valmis uus vanasõnade sarja pilt, seekord hiirleemuriga. Sellise eksootilise looma joonistamine ei pruugi olla üldse nii lihtne. 

Olivia esimene visand meenutab rohkem hamstrit :)

Olivia töötab edasi ja üritab luua armsat karvast looma, kuid seekord meenutab see kassi.

OK, nüüd on aeg visata uuesti pilk peale leemuri fotole. Hiirleemur on tilluke armas loom, kellel on väga suured silmad ja kõrvad.

Olivia keskendub hiirleemurile iseloomulikele omadustele ja tulemus on juba parem.

Siiski pole see veel päris hiirleemur. Uuesti pilk leemuri fotole ja tunnikese-kahe pärast on leemur peaaegu valmis. Kõrvad on nüüd väga suured, silmad on rohkem kokkupoole, nina veel teravam, sõrmenukid ja -otsad on jämedad ning lisatud on tumedaid karvu. 

Nüüd lisame veel veidi varjusid ja ongi oodatud tulemus käes, juhhuuu!

Kommentaarid (1228)

Koduarmastusest ja hirmust

20.03.2014 uus toode, vanasõnad

Kaks uut pilti on valminud meie "Vanasõnade" sarja jaoks ja varsti valmivad ka tooted nende piltidega. Püsige lainel!

Esimene uus pilt illustreerib vanasõna "Igal pool on hea, kodus kõige parem".

See pilt sai joonistatud mitmel põhjusel. Esiteks, Olivia toa rõdul on juba mitu päeva käinud uudistamas sinitihane. Teiseks, Olivia hakkas töötama pildi kallal just siis, kui Kiievis olid kõige verisemad päevad ja me hoidsime kõvasti pöialt Maidani rahvale. See, et pildil on sinist ja kollast värvi sinitihane, on selles kontekstis eriti sümboolne. Veel üks põhjus on see, et meile meeldib veeta aega kodus Ja nuuh viimane põhjus on see, et õnneks on selleks korraks talv läbi ja selle pildi talvine taust justkui ütleb "Tore oli kohtuda talv, aga nüüd tsau!"

Paar päeva tagasi valmis pilt "Hirmul on suured silmad". Loomaks sobis ideaalselt hiirleemur, kellel on väga suured silmad :) 

Kommentaarid (6751)

Kohtumine lastega Rahvusraamatukogus

18.02.2014 vanasõnad, kohtumine, rahvusraamatukogu

Nädalavahetusel olime Rahvusraamatukogus, kus avatud uste päevade raames kohtusime lastega, et rääkida nendele veidi vanasõnadest ja koos joonistada. 

Alustuseks tutvustasime lastele vanasõnu ja rääkisime sellest, kuidas vanasõnad on tekkinud. Lasime lastel meie piltide järgi ära arvata vanasõnu ja tulemused olid isegi väga head, mõni laps teadis väga hästi vanasõnu!

Siis lapsed valisid koos ühe looma, mida Olivia võiks joonistada. Selleks osutus ükssarvik :)

 Vahepeal lapsed värvisid vanasõnade tegelaste pilte.

Peale värvimist lapsed kogunesid ümber Olivia ja juhendasid teda, mida peaks ükssarviku pildile veel joonistama :) Tundub, et see oli kõikide jaoks ürituse lemmikosa :)

Kommentaarid (106)

Loosimised Story Telling ja Mari-Liisi blogides

13.10.2013 kingiloos, vanasõnad, Story Telling, Mari-Liis Suvi

Meie sünnipäevakuul jätkame auhindade loosimistega. Juba homme loosib Story Telling blogi meie sünnipäevapildi jänkuga ja kõrvarõngad, nädala pärast loosib Mari-Liis oma blogis samasugse pildi, ripatsi ja postkaarte.

Fotod: Mari-Liis ja Story Telling

Kommenteeri

1:69 võimalus võita megailus lõuend

06.10.2013 kingiloos, Anna Elisabeth, vanasõnad

Veel kaks päeva kestab kingiloos Anna Elisabethi blogis. Hetkel on seal 69 kommentaari, see tähendab, et võiduvõimalus on 1:69, mis on väga hea võimalus! :)

Auhinnaks on 45 x 30 cm lõuend "Armastuses ja sõjas on kõik lubatud".

Foto: Anna Elisabeth

Kommentaarid (1)

Kuidas saada hoogu kui tahad toota maailma ilusaimaid nagisid

20.08.2013 hooandja, nagid, tootearendus, vanasõnad

Kevadel tekkis mõte toota meie vanasõnade sarja piltidega nagisid. Oli üks suur probleem: alustaval ettevõttel pole piisavalt vahendeid, et panna nagide suure koguse alla arvestatava summa raha. Samas kogus peab olema piisavalt suur, et vähendada tootmiskulusid ühe ühiku kohta ning et oleks piisav laovaru teatud perioodiks. Parim lahendus sellises olukorras on crowd-funding ehk ühisrahastuse platvorm. Eestis tegutseb hetkel üks selline portaal - Hooandja. Maailmas on viimaste aastate jooksul selliseid portaale väga palju tekkinud ja tuntuim on Kickstarter.

Ühisrahastuse põhimõte on väga lihtne:

- sul on hea idee, mis vajab rahastamist;

- portaal viib sind kokku inimestega, kes sooviks toetada sinu idee realiseerimist ja võimaldab võtta toetusi vastu;

- kui saad summa kokku, siis pead toetatajele pakkuma auhindu. Auhinnavalik sõltub sellest, kui suure summaga toetati.

Kuigi auhinnad võivad olla ka täiesti sümboolsed, on siiski minu meelest tore, kui toetaja saab väärilise auhinna. Ehk nagu ütles üks meie projekti toetajatest: "See Hooandjas toetamine on selline värk, et rohkem toetad ikka ideed ja inimesi, see auhind on suht teisejärguline, aga siiski lahe". Meie üritasime teha nii, et auhind on (kui inimene soetaks selle jaemüügist) rahaliselt rohkem väärt kui toetussumma. Nii oli kasulik mõlemale poolele: meie saime kokku vajaliku summa ja toetajad said auhindu soodsamalt, kui muidu neid poest ostes. Ehk siis selline sooduskampaania klientidele, mis samas aitab tootjal viia ellu oma unistuse.

Lisaks sellele, et Hooandja aitab koguda sulle vajaliku summa, on see ka suurepärane reklaamikanal. Tänu meie Hooandja-projektile jõudis meieni palju uusi inimesi. Me saime päris mitmelt toetajalt hiljem tagasisidet, et nad jäid auhindadega väga rahule. Ma loodan, et täitsime kõikide meie toetajate ootusi ja nii mõnigi nendest võib olla tulevikus meie klient.

Suhtlemine Hooandjaga sujus kiiresti ja probleemideta. Koostasime oma projekti kirjelduse, auhindade loetelu ja tegime video ning juba mõne päeva pärast oli projekt üleval.

Määrasime summaks 1400 eurot. Tajusime (etteruttavalt võib öelda, et üsna täpselt), et see on umbes selline reaalne summa, mida suudame koguda. Kui summa oleks olnud kõvasti väiksem, oleks olnud keeruline toota nagisid. Suuremat kogust raha - et toota veelgi suurem kogus nagisid - oleks samas keerulisem koguda. Minu meelest on suuremate summade (üle 5000 euro) kogumiseks vaja:

- tuntud nime - kui sa oled kuulus inimene või organisatsioon, siis inimesed usaldavad sind ning sinu nö fännibaas on juba olemas ehk siis suur hulk inimesi on vaikimisi sinu potentsiaalsed toetajad;

- projekti, mida inimesed tõesti väga vajavad. Hooandjas on olnud paar projekti, kus on näha, et projekti autorid tabasid naelapea pihta - nad pakuvad toodet, mille järgi on suhteliselt suur vajadus.

- kõige parem on muidugi, kui sa oled tuntud ja su projekt on nii lahe ja huvitav, et see haarab kaasa ka tõesti võõraid inimesi. Edu praktiliselt garanteeritud! :) 

Projekti vältel jälgisime üsna närviliselt iga päev, kuidas meie summa koguneb. Kui mõni päev ei olnud toetajaid, siis oli kohe väike paanika :)

Selleks, et meil oleks toetajaid, nägime ise päris kõvasti vaeva. Sotsiaalne kapital sai pandud proovile: palusime paljudel oma Facebooki sõpradel jagada infot meie projekti kohta. Mõned sõbrad toetasid ka ise projekti, kuid see polnud meie eesmärk. Tahtsime, et sõbrad aitaks meil levitada infot ja seda nad ka usinasti tegid. Võib üsna kindel olla, et selle tulemusena said tuhanded inimesed projektist teada. Kui mingi hetk üks Olivia sõpradest ütles, et tema Facebook'i voog on täis meie projekti linke, siis tundus, et äkki oleme isegi üle pingutanud :)

Kokku oli meie projektil 79 toetajat ja kogusime 107% summast ehk isegi veidi rohkem kui palusime. Kui raha oli koos, siis saime hakata kiiresti tegutsema.

Ostsime suure koguse nuppe:

Tellisime Saksamaalt riputusaasad ja Võrumaalt vineerile trüki. Siis veidi pusimist ja ongi valmis - maailma kõige ilusamad nagid on teie ees:

Kui nagid said valmis, siis oli vaja toimetada auhinnad toetajateni. Ausalt öeldes oli see projekti raskeim osa. Esiteks tuli suhelda paljude inimestega, teiseks kontrollida mitu korda üle, et kõik õiged auhinnad oleks komplekteeritud ja aadressid korrektsed ning siis tuli need auhinnad ka ära pakkida ning toimetada kas Eesti Posti või Smartposti automaati. See ei tundu väga raske, kuid kokkuvõttes võttis parasjagu aega.

Siin näide ühest auhinnakomplektist:

Nüüd, kui projekt on läbi, kõik auhinnad ära saadetud ning nagid juba ilusasti klientide poolt vastu võetud, tahame tänada kõiki, kes tegid selle projekti võimalikuks! Täname meie toetajaid, ilma teieta poleks need nagid niipea valmis saanud. Täname Hooandjat ja eriti Tiiut, kes oli meiega kannatlik, sõbralik ja asjalik. Täname meie nagidele trükki teinud Viljarit, kes pakkus korrektset teenust ning aitas kaasa mõelda nagide kavandamisel.

Võime üsna kindlalt öelda, et see ei jää viimaseks korraks, kui kasutame ühisrahastuse platvormi ;)

Kommentaarid (41)

Nupud on kohal

01.07.2013 tootearendus, nagid, vanasõnad, nupud

Vähem kui kuu aja pärast on meil nagid valmis. Eelmine nädal saime kätte nagide olulise komponendi - nn india nupud. Need on tõesti ilusad ja need on väga erinevaid. Minul läksid nuppe nähes silmad särama, aga Olivia emotsioone on väga raske kirjeldada - "nagu laps kommipoes" vist kirjeldab piisavalt hästi :)

Kommentaarid (5102)

Näitus Vene Teatris

10.02.2013 näitus, Tallinn, Vene Teater, vanasõnad

Veebruari alguses oli näituse "Vanasõnad" avamine Vene Teatris. Olivia teine isiknäitus ja esimene Be Lucky'ga seotud näitus :)

Vanasõnade sarjas on hetkel juba 12 pilti. Näitusel on üleval selle sarja värskeim tootevalik - lõuendid.

Kommenteeri

Oma silm on kuningas

17.06.2012 uus toode, vanasõnad

Vanasõnade sarja uus liige jõudis poelettidele ja meie e-poodi: postkaart "Oma silm on kuningas".

Kommenteeri

Be Lucky kevadised hetked

08.05.2012 elu on ilus, vanasõnad, Gustav ja Auleid

Nädalavahetusel oli nii ilus kevadine ilm! Korjasime oma ehted kokku, võtsime fotoka ja läksime pildistama meie tooteid selle võrratu looduse taustal.

Leidsime sellise hämmastava iluduse:

Nende õitega sobisid Be Lucky ehted väga hästi kokku:

Ilu oli nii palju, et isegi meie püsimatu koer Haiku jäi paigale ja lihtsalt vaatas ringi :)

Liikusime edasi ja leidsime veel ilusaid kohti:

Kommentaarid (6)

Uued tooted vanasõnade sarjas

22.04.2012 uus toode, vanasõnad

Väljas on nii ilus ilm, et ainult päikesest ja soojakraadidest tahakski kirjutada :) Siiski, on meil ka teisi uudiseid. Vanasõnade sarjas on nüüd uusi tooteid. Vanad ripatsid on kõik ära müüdud ja uued on varsti tulekul. Seni aga esitleme prosse ja uusi kõrvarõngaid. Suuruselt on need veidi väiksemad, kuid seda nummimad nad on. Ja hea uudis ka kõikidele naistele, kellel pole kõrvaauke: nüüd pakume ka klõpsuga kõrvarõngaid.

Lisaks ehetele on nüüd e-poodi jõudnud ka rinnamärgid.

Kommentaarid (1)

Postkaardid said valmis!

30.11.2011 uus toode, vanasõnad

Be Lucky loomisel oli meie üks algseid mõtteid luua postkaarte. Kuigi me pole erilised kollektsionäärid, on meile mõlemale juba lapsepõlvest postkaardid väga meeldinud ja võimalus luua oma postkaarte tundus väga erutav :)

Mõned päevad tagasi sai meie unistus teoks ja "Vanasõnade" sarja kuus postkaarti jõudsid trükikojast kahes pappkastis meie koju. Kaardid tulid välja just sellised, nagu me lootsime ja soovisime. "Сбылась мечта идиота" nagu ütlevad venelased :)

Postkaardist saab teha edukalt väikese kuntsiteose. Piisab vaid ilusast raamist ja postkaart klaasi alla ning teil ongi Be Lucky pilt olemas!

Kommentaarid (11666)

Armastuses ja sõjas on kõik lubatud

27.11.2011 uus toode, vanasõnad

Meie vanasõnade sarja on lisandunud uus toode - print "Armastuses ja sõjas on kõik lubatud". Etteruttavalt: see ei jää mundris kassi jaoks viimaseks tooteks :)  

Kommentaarid (1)

LSB OÜ    info@luckylaika.com     tel. 515 2117               Sõle 75-20, Tallinn, 10312