515 2117, info@luckylaika.com

Blogi

   Atom RSS
Leitud: 65 tulemit | Kuvab 28-36 tulemit

1:69 võimalus võita megailus lõuend

06.10.2013 kingiloos, Anna Elisabeth, vanasõnad

Veel kaks päeva kestab kingiloos Anna Elisabethi blogis. Hetkel on seal 69 kommentaari, see tähendab, et võiduvõimalus on 1:69, mis on väga hea võimalus! :)

Auhinnaks on 45 x 30 cm lõuend "Armastuses ja sõjas on kõik lubatud".

Foto: Anna Elisabeth

Kommentaarid (1)

Joan Armatrading - I'm Lucky

05.10.2013 elu on ilus, lucky on sümbol

Jätkame postituste sarjaga, kus rõhk sõnal "lucky". Eelmine kord kirjutasin Daft Punk'i loost "Get Lucky". Seekord liigume ajas tagasi 30 aastat ja kuulame Joan Armatrading'u lugu "I'm Lucky":

Kommenteeri

Disainiöö festivali disaini ja vintage turg Telliskivi Loomelinnakus

30.09.2013 laat, Telliskivi loomelinnak

Laupäeval olime Telliskivi Loomelinnakus. Meie tootevalikus olid ühe täiesti uue sarja pildid ning vanasõnade sarja kaks uut toodet. Nendest saame kirjutada juba sellel nädalal täpsemalt.

Seekord jäid silma päris mitu uut toodet ja brändi ja nendest alljärgnevalt ka veidi juttu ja pilte.

Esiteks, Härra Aprilli suurepärased riiulid. Väga lahe toode, mis on praktiline ja samas väga hästi kaunistab kodu. Maria pakendas kõik ilusasti ära ka:

Silma jäid ka Kummi vööbiku püksirihmad, mis tehtud vanadest rattakummidest. Vähe sellest, et rihmad on lahedad...

...on sama lahe ka see, et väljapanek on vanal jalgrattal:

Toredalt värvilised olid Cotton'i lasteriided. Kõik ilusasti Eestis toodetud ja inim- ning loodussõbralik (orgaaniline puuvill, vesialuselised värvid). Riietel kasutatud pildid on joonistanud Aleksei Turovski:

Meie laua kõrval müüs väga lahedaid riidepuid Mänfred. Paksust filmivineerist (sellise sileda kattega vineer) tehtud ridepuud mõjusid väga soliidselt ja samas huvitavalt :) Neid ma pean saama!

 

Kommenteeri

Haapsalu ja Uus-Maailm

08.09.2013 laat, Haapsalu, Valge daami aeg, Uue Maailma tänavafestival, elu on ilus

Suvi on kohe-kohe läbi. Hommikud ja õhtud on jahedamad, päikest vähem. Saatsime suve ära kahe väga laheda laadaga.

Esimest korda käisime Haapsalu Valge Daami Ajal. Minul millegipärast mingeid erilisi ootusi selle laada suhtes ei olnud. Kolmepäevasel laadal pole tavaliselt väga kerge olla - vaatamata positiivsetele emotsioonidele on see siiski väsitav ja kurnav. Haapsalus läks aga kõik kuidagi väga sujuvalt. Meie jaoks oli see pigem väike puhkus, kui töö. Nii et ma üllatusin, kui hästi oli kõik organiseeritud, kui tore rahvas oli laadal ning kui kena on ikka suvine Haapsalu.

Võib-olla ei käi ma Haapsalus piisavalt tihti, kuid mulle tundub, et just viimasel ajal on Haapsalusse lisaks Epp Maria galeriile tekkinud palju lahedaid kohti, mis mõjuvad kindlasti hästi turismile ja pakuvad elamusi ka kohalikule rahvale. Neid ilusaid kohti oli mitu, kuid enam jäi silma kohvik ja raamatupood "Haapsalu raamat". Väga ilus sisekujundus ja nutikalt lahendatud planeering, tõesti kihvt!

Kena oli ka pood "Ringiääres".

Linnaruumist avastasime Saue tänava, mis on täis imearmsaid vanaaegseid maju.

 

Mõned majad pole veel korda tehtud, kuid ikkagi on nad väga kaunid:

Mõned majad on renoveeritud ja need pakuvad silmale tõelist rõõmu:

Ja nii siis me nautisime seda kolme päeva Haapsalus. Nuusutasime lilli...

...sõime maailma parimat (päriselt ka) jäätist...

...vaatasime kuuteed...

...ja suhtlesime kõikide nende toredate inimestega, kes uudistasid ja ostsid meie tooteid ning jagasid meiega palju-palju häid emotsioone.

Võime öelda, et kõik maitsed olid paigas :)

...ja kui saame, siis tuleme kindlasti järgmine aasta ka. Aitäh Haapsalu!

Nädal aega hiljem oli ka teine selle suve lõppu tähistav ja jällegi väga armas üritus: Uue-Maailma tänavafestival. Juba eelmisel aastal mulle väga meeldis sellel üritusel, kuid siis oli ilm üsna kehv. Seekord aga vaatamata pessimistlikule ilmaennustusele oli väga soe ilm ja rahvast oli palju.

Uue-Maailma tänavafestival on täiesti omamoodi meeleoluga. Tundsime, et see on kuidagi meie festival ja et sealsed inimesed on meie inimesed :) Ma ei oskagi seda sõnadega kirjeldada, äkki pildid annavad meie emotsioone paremini edasi :)

Kommenteeri

Kuidas saada hoogu kui tahad toota maailma ilusaimaid nagisid

20.08.2013 hooandja, nagid, tootearendus, vanasõnad

Kevadel tekkis mõte toota meie vanasõnade sarja piltidega nagisid. Oli üks suur probleem: alustaval ettevõttel pole piisavalt vahendeid, et panna nagide suure koguse alla arvestatava summa raha. Samas kogus peab olema piisavalt suur, et vähendada tootmiskulusid ühe ühiku kohta ning et oleks piisav laovaru teatud perioodiks. Parim lahendus sellises olukorras on crowd-funding ehk ühisrahastuse platvorm. Eestis tegutseb hetkel üks selline portaal - Hooandja. Maailmas on viimaste aastate jooksul selliseid portaale väga palju tekkinud ja tuntuim on Kickstarter.

Ühisrahastuse põhimõte on väga lihtne:

- sul on hea idee, mis vajab rahastamist;

- portaal viib sind kokku inimestega, kes sooviks toetada sinu idee realiseerimist ja võimaldab võtta toetusi vastu;

- kui saad summa kokku, siis pead toetatajele pakkuma auhindu. Auhinnavalik sõltub sellest, kui suure summaga toetati.

Kuigi auhinnad võivad olla ka täiesti sümboolsed, on siiski minu meelest tore, kui toetaja saab väärilise auhinna. Ehk nagu ütles üks meie projekti toetajatest: "See Hooandjas toetamine on selline värk, et rohkem toetad ikka ideed ja inimesi, see auhind on suht teisejärguline, aga siiski lahe". Meie üritasime teha nii, et auhind on (kui inimene soetaks selle jaemüügist) rahaliselt rohkem väärt kui toetussumma. Nii oli kasulik mõlemale poolele: meie saime kokku vajaliku summa ja toetajad said auhindu soodsamalt, kui muidu neid poest ostes. Ehk siis selline sooduskampaania klientidele, mis samas aitab tootjal viia ellu oma unistuse.

Lisaks sellele, et Hooandja aitab koguda sulle vajaliku summa, on see ka suurepärane reklaamikanal. Tänu meie Hooandja-projektile jõudis meieni palju uusi inimesi. Me saime päris mitmelt toetajalt hiljem tagasisidet, et nad jäid auhindadega väga rahule. Ma loodan, et täitsime kõikide meie toetajate ootusi ja nii mõnigi nendest võib olla tulevikus meie klient.

Suhtlemine Hooandjaga sujus kiiresti ja probleemideta. Koostasime oma projekti kirjelduse, auhindade loetelu ja tegime video ning juba mõne päeva pärast oli projekt üleval.

Määrasime summaks 1400 eurot. Tajusime (etteruttavalt võib öelda, et üsna täpselt), et see on umbes selline reaalne summa, mida suudame koguda. Kui summa oleks olnud kõvasti väiksem, oleks olnud keeruline toota nagisid. Suuremat kogust raha - et toota veelgi suurem kogus nagisid - oleks samas keerulisem koguda. Minu meelest on suuremate summade (üle 5000 euro) kogumiseks vaja:

- tuntud nime - kui sa oled kuulus inimene või organisatsioon, siis inimesed usaldavad sind ning sinu nö fännibaas on juba olemas ehk siis suur hulk inimesi on vaikimisi sinu potentsiaalsed toetajad;

- projekti, mida inimesed tõesti väga vajavad. Hooandjas on olnud paar projekti, kus on näha, et projekti autorid tabasid naelapea pihta - nad pakuvad toodet, mille järgi on suhteliselt suur vajadus.

- kõige parem on muidugi, kui sa oled tuntud ja su projekt on nii lahe ja huvitav, et see haarab kaasa ka tõesti võõraid inimesi. Edu praktiliselt garanteeritud! :) 

Projekti vältel jälgisime üsna närviliselt iga päev, kuidas meie summa koguneb. Kui mõni päev ei olnud toetajaid, siis oli kohe väike paanika :)

Selleks, et meil oleks toetajaid, nägime ise päris kõvasti vaeva. Sotsiaalne kapital sai pandud proovile: palusime paljudel oma Facebooki sõpradel jagada infot meie projekti kohta. Mõned sõbrad toetasid ka ise projekti, kuid see polnud meie eesmärk. Tahtsime, et sõbrad aitaks meil levitada infot ja seda nad ka usinasti tegid. Võib üsna kindel olla, et selle tulemusena said tuhanded inimesed projektist teada. Kui mingi hetk üks Olivia sõpradest ütles, et tema Facebook'i voog on täis meie projekti linke, siis tundus, et äkki oleme isegi üle pingutanud :)

Kokku oli meie projektil 79 toetajat ja kogusime 107% summast ehk isegi veidi rohkem kui palusime. Kui raha oli koos, siis saime hakata kiiresti tegutsema.

Ostsime suure koguse nuppe:

Tellisime Saksamaalt riputusaasad ja Võrumaalt vineerile trüki. Siis veidi pusimist ja ongi valmis - maailma kõige ilusamad nagid on teie ees:

Kui nagid said valmis, siis oli vaja toimetada auhinnad toetajateni. Ausalt öeldes oli see projekti raskeim osa. Esiteks tuli suhelda paljude inimestega, teiseks kontrollida mitu korda üle, et kõik õiged auhinnad oleks komplekteeritud ja aadressid korrektsed ning siis tuli need auhinnad ka ära pakkida ning toimetada kas Eesti Posti või Smartposti automaati. See ei tundu väga raske, kuid kokkuvõttes võttis parasjagu aega.

Siin näide ühest auhinnakomplektist:

Nüüd, kui projekt on läbi, kõik auhinnad ära saadetud ning nagid juba ilusasti klientide poolt vastu võetud, tahame tänada kõiki, kes tegid selle projekti võimalikuks! Täname meie toetajaid, ilma teieta poleks need nagid niipea valmis saanud. Täname Hooandjat ja eriti Tiiut, kes oli meiega kannatlik, sõbralik ja asjalik. Täname meie nagidele trükki teinud Viljarit, kes pakkus korrektset teenust ning aitas kaasa mõelda nagide kavandamisel.

Võime üsna kindlalt öelda, et see ei jää viimaseks korraks, kui kasutame ühisrahastuse platvormi ;)

Kommenteeri

Augustiunetus

13.08.2013 laat, Augustiunetus, Pärnu

Eelmisel nädalavahetusel olime Pärnus. Augustiunetus on erilise ja väga mõnusa fiilinguga üritus. Korraldajatel kuidagi õnnestub luua pingevaba, lõbus ja sõbralik keskkond. See aasta tibutas veidi vihma, kuid igaljuhul üritus igati õnnestus. Väga lahe oli!

Meie laud, nagu ikka, Roosi ja Supeluse tänavate nurgal:

Haiku oli meil jälle kaasas. Siin pildil tegelinski valvab oma oksa :)

Neljajalgseid sõpru oli Augustiunetusel väga palju. Siin üks vahva ja uhke klient:

Roosi tänav täitub ürituse ajaks väikeste improviseeritud kohvikutega. Siin pildil Häpi Hipi Kohviku perenaised:

Kohustuslik muffini foto:

Oi, tore oli ikka :)

Kommentaarid (1)

Nupud on kohal

01.07.2013 tootearendus, nagid, vanasõnad, nupud

Vähem kui kuu aja pärast on meil nagid valmis. Eelmine nädal saime kätte nagide olulise komponendi - nn india nupud. Need on tõesti ilusad ja need on väga erinevaid. Minul läksid nuppe nähes silmad särama, aga Olivia emotsioone on väga raske kirjeldada - "nagu laps kommipoes" vist kirjeldab piisavalt hästi :)

Kommentaarid (5088)

Daft Punk - Get Lucky

30.06.2013 elu on ilus, lucky on sümbol

Alustame postituste sarjaga, kus avaldame laule, filme, kunstiobjekte, kus tähtsal kohal on sõna "Lucky". Eriline au on teha esimene postitus Daft Punk'i loost "Get Lucky", kuna olen selle bändi kauaaegne fänn.

Sellel lool on ka eriline tähendus. Aprilli teises pooles ma hakkasin tõmbama otsi kokku oma endisel tööpostil, kuna soovisin rohkem keskenduda Lucky Laika asjadele. Kui umbes samal ajal tuli lemmikbändilt välja laul "Get Lucky", siis oli see justkui mingi eriline märk minu jaoks :)

Kommenteeri

Suvi!

29.06.2013 elu on ilus

Suvi on ilus aeg :)

Kommenteeri
Eelmine » 1 2 3 4 5 6 7 8 Järgmine » Leitud: 65 tulemit | Kuvab 28-36 tulemit

LSB OÜ    info@luckylaika.com     tel. 515 2117               Sõle 75-20, Tallinn, 10312